ŚWIADOMOŚĆ EKOLOGICZNA

 

satandardy-asc.jpg

Moda na jedzenie lekkostrawnych, zdrowych produktów zdecydowanie zyskuje na popularności. Powoduje to, że Konsumenci coraz częściej sięgają po dostępne na rynku świeże ryby. Wraz ze wzrostem popytu w naturalny sposób rośnie wielkość poławianych ryb, a co za tym idzie coraz bardziej uwidacznia się problem przełowienia mórz i oceanów oraz kurczących się światowych zasobów ryb.

W zawiązku z powyższym kluczową rolę zaczyna odgrywać filozofia zrównoważonego rozwoju oraz akwakultura. Akwakultura oznacza hodowlę i uprawę organizmów wodnych w celu zwiększenia pozyskiwania żywności. Zrównoważony rozój natomiast to taki rozwój, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie.

Nasze farmy gospodarowane są w sposób zrównoważony, odpowiedzialny i przyjazny dla środowiska naturalnego. Dbamy, aby nasze łososie miały zapewnione najlepsze warunki do życia i wzrostu. Kontrolujemy ilość osobników w poszczególnych farmach, dbamy o odpowiednią dietę ryb i ich zdrowie. Karmimy je wyłącznie wyprodukowaną przez nas karmą nie zawierającą antybiotyków. Nasi pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenia rozwijające świadomość ekologiczną, posiadają niezbędną wiedzę o ryzykach dla środowiska i sposobach ich minimalizowania.

Dzięki tym wszystkim działaniom możemy zagwarantować naszym Klientom zdrowe, smaczne oraz ekologiczne produkty najwyższej jakości. 

MH-Glomfjord.jpg